Startside
Opp
Liland Brygge
Kjetil
Ungsmaløy
Om kystlaget
Aktiviteter
Liland
Fotoalbum
"Orca ikkje"
Bli medlem
Besøk våre venner

Gjestebok

Web-ansvarlig: 
Steinar Solaas
Tlf: 916 07 105
stsola@online.no

 

Evenes Kystlag
8534 Liland
Kontakt oss

E-post til web-ansvarlig

Henriksen har trukket seg

(9.6.07) Leder i kystlaget Tor Einar Henriksen meddelte sist søndag styret at han trekker seg fra vervet. Styret fortsetter uten nyvalg.

Styret har vedtatt at det fortsetter ut perioden uten å nyvalg eller rokering internt i styret. Nestleder Oddvar Sørensen vil ha en kooridinatorrolle, og oppgaver og ansvar ivaretas av styret medlemmer.

Kasserer Janne Bøifot er på plass og holder orden på økonomien, mens Barbro Zylla har påtatt seg å lose bryggetreffet i havn, som prosjektansvarlig.

(Vedtektenes § 6: Styret kan innkalle til ekstraordinært årsmøte hvis det selv mener det er nødvendig, eller hvis en femtedel av medlemmene krever det. Møtet skal holdes innen seks uker etter at det er krevd.)

Styret             Nyhetsoversikten                   Startsiden

 

ungsmaloy2

Så seiler vi på onsdag

(1.6.07) Fra og med onsdag 6. juni er det mulig å få seg en kveldsseilas med Ungsmaløy.

I flere år har det vært tradisjon med onsdagsseiling i sommersesongen. Dette er et tilbud for kystlagets medlemmer, lokalbefolkningen og deres besøkende. Også i år vil onsdagseilingen foregå onsdagene, med første seilas 6. juni.

De som ønsker en tur, møter opp på brygga onsdagene klokka 19. Det koster for tiden 30 kroner pr snute, som dekker utgiftene.

Evt gruppeturer avtales særskilt; ta kontakt med John Markusson, tlf 952 71 547.

Velkommen til onsdagsseiling, hele sommersesongen!

Nyhetsoversikten     Startsiden

 

Sjøsettes lørdag

(24.5.06) Vårens vakreste eventyr, sjøsettinga av fembøringen Ungsmaløy, finner sted lørdag 26. mai klokka 13.

Møt opp, sterk i ben og armer. Vi prate sjit, griller pølser og drekk kaffe etterpå.

Nyhetsoversikten     Startsiden

Nytt medlemsmøte

(19.5.07) Det nærmer seg høysesong for kystlaget. Derfor er det behov for et kjapt medlemsmøte onsdag 30. mai klokka 19.

Saker:

  1. Bryggetreffet
  2. Basecamp
  3. Aktuelle orienteringer

Nyhetsoversikten     Startsiden

 

Årets bryggetreff på tegnebrettet

(19.5.07) Kystlagets største enkeltarrangement er det årlige bryggetreffet. Styret har vedtatt grovskissen , og inviterer medlemmene til å være med på den videre planlegging og gjennomføring.

Tidspunkt: Første helg i august.

Lørdag 3. august blir det tradisjonell bryggedans. Spillcraft fra Bogen er booket til å begå det musikalske.

Fra fjorårets bryggetreff.
Pirater hjem fra tokt.

Om bryggetreffet kommer til å strekke seg over tre dager, eller om vi satser på kun lørdagen, avhenger av engasjementet og bidrag fra medlemmene og folket for øvrig.

Styret har vedtatt en del punkter for videre planlegging:

  1. Bryggedans med Spillcraft lørdag 4. august
  2. Tradisjonen med Sjørøvertokt videreføres.
  3. Utstilling(er)
  4. Susanne Lundeng kontaktes.
  5. Politisk debatt/show ifm valgkampen vurderes.
  6. Hvordan jubiléet skal markeres vurderes.

Punkter kan gå ut og nye kan komme inn.

15 års jubileum

I år er det 15 år siden kystlaget ble etablert, og jubileet bør markeres. Styret håper medlemmene har gode idéer å bidra med, slik at vi får ei flott og verdig markering.  

Nyhetsoversikten     Startsiden

 

VaflerLørdagskafé

(4.5.07) Lørdag 12.mai blir det igjen kafé på Liland brygge.

Åpningstid
kl 11-15.

Kom og spis våre "verdensberømte" vafler og treff kjente over en kopp kaffe.

 

Nyhetsoversikten     Startsiden

Medlemsmøte

(3.5.07) Onsdag 9. mai er det medlemsmøte på brygga. Vi håper så mange som mulig har mulighet til å stille på møtet.

Medlemsmøte på Lilands brygge

Onsdag 9. mai klokken 19:00

Saksliste:

  1. Forhandlinger om leie av grunn, orientering
  2. Økonomisk status for kystlaget
  3. Småbåthavn
  4. BaseCamp
  5. Orienteringer om aktiviteter:

    MK Kjetil

    Ungsmaløy

    Orca ikkje…

    Medlemsinnspill

  6. Tørka torskhaudryling, åpent nasjonalt mesterskap
  7. Bryggetreff
  8. Vårdugnad
  9. Eventuelt

Vi håper å gå i møte en ny og aktiv sesong i kystlaget.

En ny småbåthavn, som vi lenge har snakket om å realisere, er blant de aktivitetene som kan bidra til ytterligere aktivitet på brygga.

Vi håper derfor at så mange som mulig ser muligheten til å stille på møtet.

Nyhetsoversikten     Startsiden

Andre nyheter:

(3.5.07) Medlemsmøte

(5.4.07) Hyllet Barbro

(5.4.0) Påske-quiz trakk fullt hus

(23.3.07) Påske-quiz på brygga

(17.3.07) Alt om årsmøtet

(11.3.07) Årsmøte

(25.1.07) Ny kai og småbåthavn

(31.12.06) Årskavalkade 2006.  (Bildeserien åpnes i nytt vindu, ca 5 MB lastes ned.) 

Nyhetsarkiv